Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělání 2024-25

Šablony III

Aktivní škola

Projektový den - "Pekelné učení" 6.12.2022

Vloženo: 6.12.2022 | Autor: Štěpánka Horáková | Zobrazeno: 121x | Upraveno: 6.12.2022 | Upravil: Štěpánka Horáková
Aneb škola plná čertů.

Dnes bylo v naší školičce zase rušno.

Od brzkého rána se od družiny trousili čerti, andělé a sem tam Mikuláš.

Moc jim to slušelo. Na kostýmech byla vidět kreativita maminek a někteří starší žáci si masky vyrobili z velké míry sami. Čertů bylo tradičně dvakrát tolik co andělů a tři chlapci si oblékli ornát, mitru a vzali nezbytnou berlu.

První dvě hodiny jsme měli vyučování podle rozvrhu, dnes ale zaměřené na Mikuláše a čerty. Paní učitelky si pro nás připravily tématické pracovní listy a než jsme se nadáli, byla tu svačina.

Pár z nás zašlo (jako každým rokem) do vedlejší školky, předat nadílku malým dětem, které nám za to zatančily a zazpívaly.

Po svačině jsme se sešli v herně. Celí nedočkaví a rozdovádění jsme čekali na Mikuláše.

Přišel. Byl vznešený a vážný. Anděl měl zlaté lokny a krásná bělostná křídla. Čert nesl pekelnou Knihu hříchů, do které celý rok zapisoval naše dobré i špatné skutky a teď nastalo zúčtování.

Anděl předčítal čertovy poznámky a my si chodiy k Mikulášovi pro nadílku, kterou jsme dostali za písničku nebo básničku. S pár výtečníky už čert mířil do pekla, ale nakonec za veřejný slib, (že se polepší, budou se lépe učit nebo si nebudou povídat při vyučování se spolužáky) je přece jen nechal mezi námi, ale připomenul jim, že čert všechno vidí.

Odpoledne jsme v družince pokračovali v andělsko čertovském rejdění, tančení a soutěžení.

Strašně rychle nám to uteklo.

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.