Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělání 2024-25

"Dětská scéna 2024" školní kolo recitační soutěe

Zobrazeno: 110x
30.1.2024

Rok se s rokem sešel, a už je za námi další akce pořádaná školní družinou - školní kolo recitační soutěže „Divadelní scéna 2024“, které se zúčastnili žáci od prvního do pátého ročníku a to celkem ve třech kategoriích.

Letos byla kategorie 0. pro prvňáčky, aby se otrkali před publikem. V 1. kategorii vystoupili druháci a třeťáci a o 2. kategorii se podělili čtvrťáci a páťáci.

Výběr přednášených textů byl rozmanitý. Od kratších jednodušších básní přes klasiku až po prózu, kterou jsme v této soutěži mohli letos slyšet poprvé. Dokonce jsme měli recitátorku, která se zúčastnila soutěže přes internet, což byla také letošní novinka.

Letos se sešli v hojném počtu i rodiče, kteří přišli podpořit své děti.

V odborné porotě seděly tři dámy, dvě pedagožky z naší školy a třetí byla místní spisovatelka. Poslouchaly každého recitátora a hodnotily výběr básně, výslovnost, výraz, intonaci a také to, jak se žáci cítili.

Pak se už vyhodnocovaly body a čekalo se na vyhlášení výsledků.

Každý z vítězů dostal drobnou odměnu, diplom a také velkou gratulaci od spolužáků a rodičů.

Do okresního kola postoupili žáci, kteří se umístili na prvních dvou místech v kategorii I. a II.

Vše proběhlo v příjemné atmosféře, plné radosti.

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.